SADAT nedir? SADAT ne demek, açılımı nedir?

Askeri ve “iç güvenlik” yani “terörle mücadele” alanında danışmanlık ve eğitim hizmeti emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tarafından kuruldu. Türkiye’de uluslararası savunma alanında danışmanlık ve askeri eğitim veren ilk şirket olduğu belirtilen SADAT açılımı Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş anlamı taşıyor.

Yayınlanma:

SADAT nedir? SADAT ne demek, açılımı nedir?

2012 yılında kurulan Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş (SADAT)’ın geçtiğimiz yıllarda TBMM‘ye verilen araştırma önergeleri ile adını duyurdu. İstanbul’da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu SADAT’ın merkezine gitmesiyle bir kez daha gündeme geldi.

SADAT NEDİR?

Türkiye’de uluslararası savunma alanında danışmanlık ve askeri eğitim veren ilk ve tek şirket olduğu belirtilen ve eski TSK mensuplarının görev aldığı Sadat, askeri ve “iç güvenlik” yani “terörle mücadele” alanında danışmanlık ve eğitim hizmeti veriyor.

Askeri ve güvenlik alanında pek çok eğitimi veren şirketin, kursları arasında “Gayri Nizamı Harp” ve “Keskin Nişancılık” gibi başlıklar da dikkat çekiyor. “Kara Harekatı”, “Keskin Nişancılık”, “Koruma”, “Tahrip”, “Gayri Nizami Harp”, “İleri Tek Er Muharebe”, “Topçu ve Havan İleri Gözetleyicilik”, “Tank / Zırhlı Araç Avcılığı” gibi kurs eğitim paketleri bulunuyor.

SADAT AÇILIMI NEDİR?

Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. veya SADAT A.Ş., Türkiye merkezli bir askeri danışmanlık şirketi olarak biliniyor. Şirket, 28 Şubat 2012 tarihinde emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tarafından kurulmuş olup uluslararası alanda askeri ve iç eğitim, savunma danışmanlığı ve mühimmat alımı gibi hizmetler sunuyor.

Read More

Leave Your Comments

Your email address will not be published.

Copyright 2011-2021. All Rights Reserved