Volkswagen Polo, “Track” rozetiyle en yeni ekonomik çözüm olacakVolkswagen Polo Track

Güney Afrika merkezli olarak giriş seviyesinde konumlanacak olan Volkswagen Polo Track, 2023 yılında ürün gamına eklenecek.

Avrupa pazarında Polo merkezli olarak T-Cross’u hayata geçirerek kompakt segmente yeni bir seçenek getiren Volkswagen, Polo’yu farklı pazarlarda da merkezde kullanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Polo’yu Cross versiyonuyla satışa sunan markanın yeni dönemdeki farklılaşan tercihlerinin nihai sonucu olarak “Track” rozetiyle tanışacağız. Güney Afrika gibi pazarlarda ailenin giriş seviyesi niteliğinde konumlanan “Gol” modeline veda edilmesiyle hayata geçirilme kararı alınan Volkswagen Polo Track, kısa süre önce gönderilen ilk detaylarıyla görünmeye başladı. MQB platformu temeline yükselecek olan modelin, tasarım olarak Avrupalı versiyona göre farklılıklar barındırması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Polo Track Brezilya’da üretilecek

Üretiminin Brezilya’da gerçekleştirileceği açıklanan Polo Track’ın satış süreciyle ilgili verilen ilk mesajlar 2023 yılına işaret ediyor. Bu yıl içerisinde seri üretime hazır dinamikleriyle tanıtılması planlanan modelin, tasarım detaylarıyla biraz daha Cross sınıfa vurgular taşıması muhtemel. Özellikle tampon ve diğer gövde parçalarında bu temanın esintilerini görmek şaşırtıcı olmayacak. Fiyat olarak ailenin en erişilebilir araçlarından birisi olacağı vurgulanan Polo Track için motor tarafında da bunu destekleyici üniteler konumlanacak. Şu aşamadaki ilk beklentiler 1.0 litrelik üç silindirli motorun atmosferik seçeneği üzerine yoğunlaşıyor. Volkswagen’in bölgedeki gerçekleştirdiği önemli yatırım hamlesi sonrasında üretim bandına çıkarılacak ilk model olması sebebiyle de ayrı bir öneme sahip olacak Polo Track, önümüzdeki günlerde daha detaylı şekilde karşımızda olacak.

Read More

Leave Your Comments

Your email address will not be published.

Copyright 2011-2021. All Rights Reserved