Telegram, Brezilya’da e-posta karışıklığı üstünden yasaklandıTelegram LOG Tasarım

WhatsApp ile beraber dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi Telegram, Brezilya’da e-posta karışıklığı üstünden yasaklandı.

WhatsApp gizlilik olayı patlama verdikten sonra inanılmaz bir kullanıcı patlaması yaşayan Telegram, bu sefer yeni bir özellik ya da başarı ile gündemde değil. Bu sefer Brezilya merkezli çok garip bir gelişme ses getirdi. Brezilya, bir süredir Telegram’ın yasaklanmasını istiyordu çünkü ülke platformdaki dezenformasyonun engellenmediğini belirtiyordu. Büyük gruplar üzerinden yanlış / yalan bilginin yayılması konusunda gerekli adımları atmadığı söylenen platform, bu konuda mahkeme kararlarına da uymuyordu. Bunun üstüne de kaçınılmaz bir yasaklama kararı geldi.

İşte bunun arkasında “şaka gibi ama gerçek” denilen bir durum çıktı. Direkt olarak Telegram’ın kurucusu ve CEO’su Pavel Durov tarafından açıklandığı kadarıyla firmanın yasaklanmasının arkasında temel olarak bir e-posta karışıklığı yer alıyor.

Telegram ve Brezilya Yüksek Mahkemesi arasındaki e-posta trafiğinde adres kaynaklı bir sorun yaşanmış ve mahkemenin gönderdiği e-postalar tam olarak istenilen adrese gitmediği için şirket tarafından görülmemiş. Bu yüzden şirketin gelen mahkeme isteklerinden haberi olmamış, bu yüzden de yasaklanmış.

Bu daha önce görmedikleri e-postaları şu an bulduklarını ve konu hakkında mahkeme ile beraber çalıştıklarını belirten Pavel Durov, sürecin çözülmesini umut ediyor ancak özellikle dezenformasyon konusunda adımların atılması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ek bilgi olarak kısa süre önce Telegram’e gelen en son özelliklere direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Sürekli olarak gelişen platform, Türkiye’de de aktif olarak milyonlar tarafından kullanılıyor.

Telegram gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More

Leave Your Comments

Your email address will not be published.

Copyright 2011-2021. All Rights Reserved