Apple VR/AR başlık için Samsung’un silahı “hologram” olabilirApple VR/AR Samsung

Apple VR/AR başlık modeli bugün bir kez daha gündemde yer alıyor. Bu sefer hem bu ürün hem de Samsung imzalı rakip ses getirdi.

Apple VR/AR başlık modeli halen bilmeyenler için sanal ile artırılmış gerçeklik teknolojilerini bir potada eritecek bir seçenek olacak. Geçtiğimiz günlerde ilk üretim deneme testlerinden sorunsuz olarak geçtiği aktarılan başlık, eğer doğru çıkarsa ağustos ya da eylül ayı gibi seri üretime alınacak. Bu açıdan 2023’e kalmadan görücüye çıkarılacağı düşünülen ürün, bugün bir kez daha gündemde. Çünkü Kore merkezli kaynaklar üründe bir kez daha micro OLED ekranların kullanılacağını aktardı.

Daha önce gelen bilgilere göre başlıkta 8K çözünürlükte iki adet ekran yer alıyor ve bu ekranlarda 3.000 ppi gibi bir inanılmaz yüksek piksel seviyesi bulunuyor. Bu açıdan piksellerin görülemeyeceği çok ama çok keskin görüntüler sunacak başlık, bu konuda pazarın açık ara en iyisi olacak gibi görünüyor.

Micro OLED’in altyapısı sayesinde yüksek bir tepki süresine sahip olacak bilgisi de verilen ürünün, bahsi geçen ekranlarını direkt olarak TSMC üretecek. Biliyorsunuz TSMC firması Apple’ın işlemcilerini de üretiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada bugün sadece Apple VR/AR başlık ses getirmedi. Kore merkezli kaynaklar Samsung’un da “rakip olarak” bir AR başlık geliştirdiğini aktardı. Bir Exynos işlemci ya da işlemciler üzerine kurulacağı aktarılan bu başlık, kaynaklara göre “Hologram” teknolojisine sahip olacak. Bunun nasıl sağlanacağı ya da tam olarak nasıl olacağı henüz bilinmiyor ancak başlık ilginç bir altyapı üzerine kurulacak gibi görünüyor.

Alanda özellikle Apple’a rakip olacağı çözümü Microsoft ve DigiLens ile birlikte geliştirdiği aktarılan Samsung, şimdilik ürün için erken prototip aşamasında yer alıyor.

Apple VR/AR başlık yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

Read More

Leave Your Comments

Your email address will not be published.

Copyright 2011-2021. All Rights Reserved