Samsun-Ankara kara yolunda yoğun kar ulaşımı aksatıyor

Çorum’da etkili olan kar yağışı, Samsun-Ankara kara yolunda ulaşımın aksamasına neden oldu. Görüş mesafesinin 25 metreye kadar düştüğü Çorum-Samsun kara yolu Eskice Kavşağı yakınlarında, 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 2 kişi hafif yaralandı.

Samsun-Ankara kara yolunda yoğun kar ulaşımı aksatıyor

Samsun-Ankara kara yolunda yoğun kar ulaşımı aksatıyor

Çorum’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, şiddetini artırdı. Orta Karadeniz’i İç Anadolu Bölgesi’ne bağlayan Samsun-Ankara kara yolunun Çorum sınırları içinde kalan bazı bölgelerinde sisle birlikte etkili olan kar yağışı, kazalara neden oldu.

GÖRÜŞ MESAFESİ 25 METREDE

Görüş mesafesinin 25 metreye kadar düştüğü Çorum-Samsun kara yolu Eskice Kavşağı yakınlarında, 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 2 kişi hafif yaralandı.

AA’nın haberine göre; yaralılar, olay yerine çağrılan ambulansta tedavi edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, yolun ulaşıma kapanmasını önlemek için denetimlerini artırdı.

Karayolları Şube Müdürlüğü ekipleri de karla kaplanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor. İş makineleriyle yolu açık tutmak için çabalayan ekipler, buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını da sürdürüyor.

Read More

Leave Your Comments

Your email address will not be published.

Copyright 2011-2021. All Rights Reserved