Facebook üzerinde Spotify deneyimi Türkiye’de kullanıma çıktıFacebook Spotify

Daha önce müjdesi verilen Facebook üzerinde Spotify deneyimi bugün itibarıyla Türkiye pazarında da kullanıma açıldı.

Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre Spotify ve Facebook bugünden itibaren yeni miniplayer deneyimini Türkiye’de de sunuyor. Miniplayer, dinleyicilerin uygulamalar arasında geçiş yapmasına gerek kalmadan, Facebook iOS ve Android platformlarda doğrudan Spotify üzerinden müzik ve podcast’lerin keyfini çıkarmasına olanak tanıyor.

Firmaya göre sosyal keşfi merkezine alan miniplayer deneyimi, kullanıcıların Facebook uygulamasından ayrılmak zorunda kalmadan şarkı ve podcast yayınlarını  paylaşma ve etkileşim kurma yollarını daha da geliştiriyor.

Spotify’ın Premium kullanıcıları, Spotify’dan tüm çalma özelliklerine doğrudan erişebilirken, ücretsiz paket kullanıcıları ise aynı deneyimi, karışık çalma modunda ve Spotify’dan gelen reklamlar eşliğinde yaşayabiliyor.

Facebook Haber Kaynağı’ndaki paylaşımların yanı sıra kullanıcılar şarkıları, miniplayer deneyimi üzerinden doğrulanmış sanatçı gönderileri veya Facebook’ta kullanıcılar tarafından yüklenen ve lisanslı müzik içeren videolar aracılığı ile dinleyebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook ve Spotify entegrasyonu dikkat çekti

Peki Miniplayer tam olarak nasıl kullanılıyor? İşte firmanın sıraladığı maddeler:

  1. -Sizin, arkadaşınızın, herhangi bir aile üyenizin veya en sevdiğiniz içerik oluşturucunun Spotify üzerinden Facebook Haber Kaynağı’nda paylaştığı şarkı veya podcast bölümü için  çal butonuna tıklayın.
  2. -Minipalyer’ı ilk kez kullandığınızda, bir onay penceresinin açıldığını göreceksiniz, devam etmek için Bağlan’a tıklayın.
  3. -Spotify’da oturum açtıysanız, uygulamalar otomatik olarak geçiş yapacak  ve dinleme deneyimi Spotify uygulamasından başlayacaktır. (Oturum açmadıysanız, açmanız  istenecektir).
  4. -Facebook Haber Kaynağı’nı aşağı doğru kaydırmaya devam ettiğinizde de Spotify, müzik ya da podcast’leri çalmaya devam ediyor. Ama miniplayer’ı duraklatmak veya kapatmak için çalma seçenekleri üzerinde kontrolünüz olacak.

Miniplayer entegrasyonu sadece Türkiye değil dünya genelinde 175’ten fazla pazarda kullanıma açıldı.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Read More

Leave Your Comments

Your email address will not be published.

Copyright 2011-2021. All Rights Reserved